Chcecie zobaczyć jak wygląda nowy Most Łazienkowski? [GALERIA]

Rano w obecności Prezydent Warszawy i władz stolicy budowniczowie nowego mostu Łazienkowskiego połączyli dwie jego części. Teraz będą trwały dalsze prace zmierzające do uruchomienia mostu 31 października. „Mało kto wierzył, że to się uda” – mówił Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy – „został niespełna miesiąc do zakończenia prac i trzymamy kciuki, że to się uda”

DSC_1066 (Kopiowanie)

Fot. Warszawa w Pigułce

„Na stanowisku do nasuwania była ułożona konstrukcja” – mówi Warszawie w Pigułce Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy Billfinger Infrastructure, opisując proces nasuwania – „Zostały podłączone siłowniki hydrauliczne, które ją wypchnęły. Z każdej strony mogą wypychać 6 500 ton. Most ma 3 500 ton, a więc użyły połowę swojej mocy.”

Rzecznik dodaje, że teraz pozostaje zdjąć konstrukcję z łożysk ślizgowych, wyregulowywać ją w pionie, spiąć i zespawać. Następnie wykonawca dokończy układanie izolacji konstrukcji stalowej, położy masę bitumiczną i namaluje pasy. Potem pozostaną już tyko prace wykończeniowe.

„Jak państwo widzą nie ma jeszcze asfaltu, prace trwają, bo to nie jest tylko ta część na powierzchni, ale także pod mostem, tam gdzie prowadzone są rury i instalacja” – powiedziała Hanna Gronkiewicz- Waltz, Prezydent Warszawy – „Harmonogram prac jest dobry, termin zostanie dotrzymany. Na 1 listopada pojedziemy mostem” – dodała  prezydent.

Fot. Warszawa w Pigułce


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.