"Chcemy przejść obok tęczy!" Parada Równości zmienia trasę

Trasa parady rowności. Fot. paradarownosci.eu

Trasa parady rowności. Fot. paradarownosci.eu

„Startujemy nadal pod Sejmem. Nadal w sobotę 13 czerwca 2015. I nadal o 15:00. Zmieni się nieznacznie nasz kierunek – spod Sejmu RP pójdziemy ulicą Piękną, potem Mokotowską, by dotrzeć do pl. Zbawiciela. Stamtąd, prostą drogą dotrzemy ulicą Marszałkowską do Świętokrzyskiej. Z niej skręcimy w Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, by przy pl. Zamkowym przejść w ul. Senatorską i skończyć na pl. Bankowym.” – piszą organizatorzy Parady Równości.

Jej Perfekcyjność, Rzecznik prasowy Parady Równości dodaje, że w tym roku wygasa umowa z miastem i tęcza może zniknąć z krajobrazu Pl. Zbawiciela. Dlatego też dużo osób wysyłało prośby, by zmienić trasę tak, aby obejmowała ona właśnie to miejsce.

Tegoroczna Parada Równości idzie z hasłem „Równe prawa – wspólna sprawa”. Motto streszcza 12 postulatów, które dotyczą m.in. mniejszości etnicznych, religijnych, narodowych, osób LGBTQ, osób z niepełnosprawnością ale także otwierania przestrzeni miejskich, lepszej edukacji seksualnej czy też poszanowania praw zwierząt.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.