Włamał się do domu… policjantki, która w dodatku była w środku

14-letni włamywacz postanowił w Markach okraść dom. Nie wiedział tylko, że jest to posiadłość policjantki, która w dodatku była na miejscu w momencie włamania. Młodociany złodziej został obezwładniony przez właścicielkę.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Złodziej nie miał pojęcia, że włamuje się do domu należącego do sierżant sztabowej Ewy Sułkowskiej, która pracuje w wydziale ogólnym Komendy Stołecznej Policji na Pradze Północ.

Policjantka podczas wykonywania domowych czynności usłyszała niepokojące dźwięki dochodzące z holu. Kiedy spojrzała w tamtym kierunku, zauważyła nieznanego mężczyznę, który chwycił jej torebkę pozostawioną w korytarzu.

Funkcjonariuszka natychmiast pobiegła za złodziejem. Wybiegła z domu, chwyciła młodego mężczyznę, i przy użyciu chwytów obezwładniających doprowadziła do jego zatrzymania a następnie wprowadziła go do mieszkania. Nastolatek chcąc uniknąć odpowiedzialności, podjął kolejną próbę ucieczki i rzucił się w kierunku stojaka z nożami. Jednak dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie funkcjonariuszki, mężczyzna nie spełnił swojego zamiaru.

Sierżant sztabowa Ewa Sulkowska o całym zdarzeniu poinformowała telefonicznie dyżurnego z komisariatu Policji w Markach. Sprawą nastolatka zajęli się policjanci zespołu do spraw nieletnich oraz sąd, który zdecyduje o jego dalszym losie. Jak ustalili funkcjonariusze, młody mężczyzna miał już na swoim koncie podobne czyny i był objęty nadzorem kuratora.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c