Chciał wciągnąć dziecko do samochodu. Służby czuwają nad bezpieczeństwem w okolicy

Wczoraj informowaliśmy o niebezpiecznej sytuacji na Gocławiu, gdzie w okolicach szkoły na Cyrklowej 1 jeden z uczniów był nagabywany przez obcego mężczyznę, by wsiadł do samochodu: https://warszawawpigulce.pl/uwaga-niebezpieczny-mezczyzna-chcial-zaciagnac-dziecko-do-samochodu-szkola-ostrzega-rodzicow/. Szkoła zareagowała prawidłowo i natychmiast poinformowała służby i rodziców o zaistniałej sytuacji.

Do redakcji napisał radny Marek Borkowski, który słyszał o tej sytuacji od rodziców i zaoferował swoją pomoc.

„Bardzo wielu rodziców z terenu Gocławia dzwoniło do mnie i pisało z prośbą o ostrzeżenie i zwiększenie patroli Straży Miejskiej i Policji. Wcale im się nie dziwię, bardzo dobrze, ze lokalna społeczność jest wyczulano na wszystkie tego rodzaju przypadki. Ze swej strony pragnę podkreślić, żeby we wszystkich tego typu przypadkach zawsze zawiadamiać Policję, ponieważ ona monitoruje tego rodzaju sytuacja i nawet drobne pozornie błahe zdarzenia mogą dla śledczych ułożyć się w logiczną całość i przyczynić do zatrzymania tego rodzaju osób.” – pisze radny.

Marek Borkowski wystosował już w tej sprawie interpelację do burmistrza i maila do Oddziału Terenowego Straży Miejskiej.

W rozmowie z Warszawą w Pigułce rzecznik stołecznej Straży Miejskiej zapewnił, że korespondencja dotarła i służby już działają na miejscu, by zapewnić bezpieczeństwo w okolicach szkoły.

Policję zawiadomił także Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Jak zapewnia rzecznik Andrzej Opala troska o bezpieczeństwo dzieci jest sprawą priorytetową. Rzecznik wyraził też nadzieję, że wkrótce niebezpieczny mężczyzna zostanie ujęty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c