Chcieli, by zaszczepić maturzystów. Ministerstwo zabiera głos w tej sprawie

Grupa posłów Lewicy, chciała, aby Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważyło szczepienie maturzystów. Argumentem miałyby być względy bezpieczeństwa. Resort zajął stanowisko w tej sprawie.

Fot. Shutterstock

Maciej Kopiec, Paweł Krutul, Robert Obaz, Anita Kucharska-Dziedzic, Marek Rutka, Monika Falej i Katarzyna Ueberhan wysłali w sprawie szczepień interpelację. Wyjaśniają, że podanie preparatu zapewni bezpieczeństwo podczas egzaminów w maju.

W imieniu MEiN posłom odpisała wiceminister Marzena Machałek.

„Celem Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 jest udostępnienie szczepienia wszystkim obywatelom pełnoletnim, którzy będą spełniali wymogi wskazań do szczepienia. Szczepionki są darmowe i dobrowolne. Dzięki staraniom ministra edukacji i nauki rząd podjął decyzję, że już od 12 lutego rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Obecnie nie ma rekomendacji do szczepienia tegorocznych maturzystów. Ustalenie grup priorytetowych przeprowadzono w oparciu o ocenę ryzyka narażenia na zakażenie, ryzyka poważnego zachorowania i śmierci, ryzyka społeczno-ekonomicznego oraz transmisji” – napisała sekretarz stanu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c