Chcieli wziąć kredy na fałszywe dokumenty

Pieniądze

Skuteczne działania policjantów z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej Komendy Stołecznej Policji pozwoliły zapobiec wyłudzeniu blisko miliona złotych na szkodę jednego z banków.

Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zgłosili się po kredyt w wysokości 950 tys. złotych. Do dokonania oszustwa mężczyźni posłużyli się sfałszowanymi dokumentami mającymi świadczyć o zdolności kredytowej, które złożyli wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki finansowej.

Policjanci zatrzymali 29-letniego Jakuba J. i 50-letniego Jana C. w banku przed wypłaceniem umówionej kwoty. Tym samym funkcjonariusze zapobiegli dokonaniu przestępstwa. Dalsze czynności z zatrzymanymi wykonywali już wolscy policjanci. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego areszt na okres trzech miesięcy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.