Chorwacja w pełni otwarta dla obywateli RP. Zobaczcie co trzeba wiedzieć!

Chorwacja w pełni otwarta dla obywateli RP.Od dziś, tj. 28.05, obywatele RP podczas przekraczania granicy państwowej Republiki Chorwacji nie muszą dokumentować celu swojego przyjazdu.

Fot. Ambasada RP w Zagrzebiu / Veleposlanstvo Republike Poljske u Zagrebu

Przekraczający granicę mają obowiązek przekazania służbie granicznej swoich danych kontaktowych (miejsce pobytu, nr telefonu komórkowego, e-mail), które będą mogły zostać wykorzystane wyłącznie w celach epidemiologicznych.

W celu przyspieszenia i uproszczenia odprawy granicznej, służby graniczne sugerują zarejestrowanie się na stronie https://entercroatia.mup.hr/ W chwili obecnej formularz rejestracyjny jest dostępny w języku chorwackim i angielskim, a za kilka dni będzie również możliwość rejestracji w języku polskim.

Osoby, które dokonają rejestracji wjazdu online, unikną konieczności zatrzymania się na przejściu granicznym w celu przekazania ww. danych.

Fakt rejestracji zostanie potwierdzony e-mailem zwrotnym. Na e-mail rejestrującego się zostaną przekazane również zalecenia Państwowego Instytutu Epidemiologicznego.

WJAZD BEZ WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI BĘDZIE OZNACZAŁ DŁUŻSZE OCZEKIWANIE NA ODPRAWĘ GRANICZNĄ.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c