Ciekawe projekty budżetu partycypacyjnego: rewitalizacja skwerku przy ul. Majdańskiej

Rewitalizacja skwerku przy ul. Majdańskiej to inicjatywa mieszkańców Grochowa, którzy złożyli projekt w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok. Skwerek jest dość pokaźny. Często korzystają z niego okoliczni mieszkańcy, którzy ćwiczą na siłowni plenerowej czy wychodzą ze zwierzętami. Dużo jest jednak do zrobienia i aby było gdzie odpocząć, potrzebny jest Wasz głos! (projekt nr 6).

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Skwerek znajduje się pomiędzy ulicami Majdańską, Stocką, Krypską i Kruszewskiego. W okolicy są budowane jeszcze dla wojska bloki z wielkiej płyty, apartamentowce i domki jednorodzinne. Znajdują się tam boisko do gry w kosza, kort tenisowy, siłownia plenerowa i tereny zielone.

Rewitalizacja zakłada zadbanie o trawniki, wykonanie alejek spacerowych, oświetlenie parku, odnowienie boiska do koszykówki i postawienie nowego obok (z kortem tenisowym), a w miejscu obecnego zorganizowanie placu zabaw. Miałyby także powstać śmietniki i tabliczki przypominające o konieczności sprzątania po czworonogach.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat skwerku, zapraszamy na fanpage projektu.

Fot. fanpage projektu

Fot. fanpage projektu

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.