Ciężarówka śmiertelnie potrąciła pieszego. Policja bada przyczyny i okoliczności zdarzenia

W dniu 2 grudnia 2021r na trasie W677 na wysokości miejscowości Sulęcin Włościański doszło do wypadku śmiertelnego z udziałem pieszego.

Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

W dniu 2 grudnia 2021r  przed godziną 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pojazdu ciężarowego z udziałem pieszego do którego doszło na trasie W677 w rejonie miejscowości Sulęcin Włościański. Funkcjonariusze skierowani na miejsce zdarzenia potwierdzili informację. Około godziny 17:00  we wskazanym miejscu doszło do zdarzenia drogowego  z udziałem  pojazdu ciężarowego marki Volvo którym kierował mężczyzna w wieku 64 lat z udziałem pieszego uczestnika ruchu drogowego w wieku 54 lat. Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeżwy. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Po zdarzeniu trasa nie była zablokowana, ruch odbywał się wahadłowo.  Dalsze czynności prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Z uwagi na okoliczności powyższego zdarzenia drogowego apelujemy o właściwe zapewnienie  bezpieczeństwa będąc między innymi pieszym uczestnikiem ruchu drogowego.  Obecna pora roku sprzyja znacznemu pogorszeniu warunków bezpieczeństwa na drodze. Dlatego przypominamy o konieczności posiadania elementów odblaskowych! Kamizelka odblaskowa, opaska czy też breloczek zadbają o to abyśmy byli bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu.

Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c