Ciężka sytuacja pandemiczna na Mazowszu. Choruje coraz więcej dzieci!

Sytuacja pandemiczna na Mazowszu jest dramatyczna. Jak się jednak okazuje, coraz więcej zakażeń jest wśród najmłodszych. Ordynator oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przekazała, że chorych dzieci jest 2,5 razy więcej niż jesienią.

Fot. Shutterstock

Trzecia fala pandemii wciąż się rozwija. W związku z wzrastającą liczbą zakażeń, rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzenia, obowiązujące na terenie całego kraju. Nieczynne będą między innymi szkoły, przedszkola czy żłobki. Lekarze zauważyli, że to najmłodsi bardzo często są nosicielami wirusa SARS-CoV-2.

Jak tłumaczy w rozmowie z RDC prof. Magdalena Marczyńska, ordynator oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, obecnie przedszkolaków zakażonych koronawirusem jest aż 2,5 razy więcej niż jesienią, podczas poprzedniej fali epidemii. Również wśród dzieci uczęszczających do żłobków, liczba ta jest dwa razy większa.

Ekspertka zwraca uwagę na fakt, że pojawienie się większej ilości zakażeń wśród dzieci wynika najpewniej z brytyjskiej odmiany koronawirusa. Podkreśla jednak, że w przypadku dzieci przebieg choroby jest znacznie lżejszy niż u dorosłych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c