Ciężka sytuacja w szpitalach covidowych. Kończą się respiratory!

Coraz cięższa sytuacja jest w szpitalach covidowych w województwie. W Warszawie zaraz będzie brakować respiratorów. W tej chwili dostępne są jedynie 3.

Fot. Shutterstock

W Polsce sytuacja pandemiczna jest coraz trudniejsza. Osób, które wymagają hospitalizacji przybywa, w wielu placówkach kończą się dostępne miejsca. Pełne obłożenie jest obecnie w szpitalu tymczasowym w Siedlcach. W tej chwili hospitalizowanych tam jest 64 pacjentów, z czego 8 jest pod respiratorem.

„Przygotowujemy pacjentów do wypisów, ale na bieżąco te miejsca są zajmowane przez kolejnych zakażonych. Nie mamy możliwości dostawienia łóżek, dlatego pacjenci są niestety odsyłani.”

-wyjaśnia w rozmowie z RDC rzeczniczka placówki, Barbara Jakubczyk. Trudna sytuacja pojawiła się również w Warszawie, gdzie oprócz zwykłych łóżek, zaczyna brakować tez tych respiratorowych. Obecnie wolne zostały jedynie trzy.

Jak dodaje Marzena Wojewódzka z urzędu miasta, do lecznicy trafiają przede wszystkim osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19. Obecnie jest to około dwóch trzecich pacjentów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c