Ciężka sytuacja w szpitalach. W tych rejonach kraju jest nagorzej!

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, w tej chwili zajętych jest niemal 30 tysięcy łóżek w szpitalach covidowych. Jest to prawie 77% wszystkich miejsc przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem. Najgorzej jest na Mazowszu, Śląsku, Dolnym Śląsku i w województwie świętokrzyskim.

Fot. Shutterstock

W Polsce zmagamy się z trzecią falą koronawirusa. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, a dziennie przybywa nawet kilkadziesiąt nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, w tej chwili 77 procent wszystkich miejsc w szpitalach covidowych jest zajętych.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dodaje, że w niektórych rejonach Polski sytuacja jest dużo poważniejsza, niż w innych. Najciężej jest na Mazowszu, Dolnym Śląsku, Śląsku i w województwie świętokrzyskim. Tam nawet przekraczany jest pułap 80 procent zajętych łóżek szpitalnych.

Na Mazowszu zajęte są 4474 łóżka z 5152 dostępnych, czyli ponad 86 procent. Jednak z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę te dane się zmieniają, bo wciąż przybywa i ubywa osób przebywających na oddziałach zakaźnych.

Jak dodaje Wojciech Andrusiewicz, rząd planuje zwiększyć liczbę miejsc dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W tym tygodniu ma ona wzrosnąć o około 3 tysiące łóżek. W przyszłym tygodniu, po świętach ma pojawić się 3,8 tysięcy dodatkowych miejsc, w tym także łóżka respiratorowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c