Ciężka sytuacja w warszawskiej klinice. Powodem problemy z kadrą

Trudna sytuacja powstała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Coraz więcej lekarzy składa tam wypowiedzenia. Powodem są złe warunki pracy i niskie wynagrodzenie. A obłożenie w szpitalach jest pełne. 

Fot. Shutterstock

Z ciężką sytuacją zmaga się Instytut Pediatrii i Neurologii w Warszawie. Lekarze z kliniki dziecięcej złożyli wypowiedzenia, ale również specjaliści z kliniki dla dorosłych. Jak wyjaśniają władze instytutu, chodzi o większość pracujących tam lekarzy oraz jeden z ordynatorów.

Wszystko ze względu na wymagania pracowników dotyczące podwyżek i lepszych warunków pracy, na co dyrekcja nie może się zgodzić. Nie wszystko jednak stracone, jak tłumaczą władze szpitala, nie chcą na razie rysować czarnego scenariusza i mają nadzieję, że jednak lekarze ostatecznie nie odejdą z placówki. Okres wypowiedzenia lekarzy trwa do końca roku. Jutro władze szpitala spotkają się z lekarzami na kolejnych negocjacjach.

„Będziemy dążyć do tego, żeby kadra instytutu się utrzymała, żeby można było dalej pracować. W psychiatrii dzieci i młodzieży będzie się działo sporo dobrego. Otrzymaliśmy fundusze na remont i utworzenie nowej, dodatkowej poradni.”

-mówi w rozmowie z RDC dyrektor instytutu prof. dr hab. Halina Sienkiewicz-Jarosz.  Obłożenie pacjentów w obu klinikach w tej chwili jest pełne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c