Ciężka sytuacja w warszawskim szpitalu! Pojawił się problem z personelem!

Od połowy lutego 2021 roku uruchomiono na Ursynowie Szpital Południowy, przeznaczony dla osób zakażonych koronawirusem. Jednak placówka od początku miała problem z personelem. Do tej pory pracowało w szpitalu zaledwie 7 lekarzy!

Fot. Shutterstock

W końcu w Warszawie ruszył Szpital Południowy, usytuowany na Ursynowie przy ulicy Pileckiego. Decyzją rządu, został on przekształcony w szpital covidowy. Pierwszych pacjentów zaczął przyjmować 15 lutego 2021 roku.

Jednak jak się okazało, poważnym problemem może być brak personelu. Do tej pory w placówce pracowało zaledwie siedmiu lekarzy. W ostatnim tygodniu to się jednak zmieniło i miastu udało się znaleźć dodatkowe ręce do pracy.

Do tej pory przygotowano dla chorych 76 łóżek. Docelowo jednak ma ich być co najmniej 300, w tym około 80 z dostępem do respiratorów.

„Zwiększamy liczbę łóżek o 50, co oznacza, że w tym tygodniu będzie ich już 126. Zapewniam, że nie brakuje personelu dla ponad 30 leczonych obecnie tam pacjentów. Będziemy jednak nadal rekrutować potrzebną kadrę medyczną do tej placówki, by zwiększyć jej możliwości.”

-tłumaczyła rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka. Dodatkowo, wczoraj wojewoda zwrócił się do szpitali w Warszawie z prośbą o wskazanie 15 pracowników medycznych (5 lekarzy i 10 pielęgniarek), którzy mogliby rozpocząć pracę w Szpitalu Południowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c