Cięzko go pobili, by ukraść telefon i… 3 zł

Kilka dni temu na jednej z ulic w Piasecznie doszło do rozboju. 25- letni obywatel Ukrainy ciosami zadawanymi w twarz został powalony na ziemię, a następnie z kieszeni jego spodni skradziono mu telefon komórkowy i…3 złote. Podejrzewani o dokonanie tego przestępstwa 31 i 26-letni mężczyźni zostali zatrzymani i nie unikną odpowiedzialności karnej.

Fot. KSP

Fot. KSP

Z policyjnych informacji wynika, że kilka dni temu na ulicy Jana Pawła II w Piasecznie do idącego ulicą 25-letniego obywatela Ukrainy podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Nieznajomi zażądali od 25- latka pieniędzy, a gdy ten odmówił, został wielokrotnie uderzony pięścią twarz. Gdy upadł, sprawcy z kieszeni jego spodni skradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie ..3 złotych.

Piaseczyńskim kryminalnym w wytypowaniu i zatrzymaniu podejrzewanych mężczyzn, pomocne okazały się informacje od policjantów referatu patrolowo- interwencyjnego, którzy tego samego dnia podczas patrolu legitymowali już na innej ulicy dwóch mężczyzn. Wówczas to funkcjonariusze zauważyli, że legitymowani mają na swoich ubraniach najprawdopodobniej ślady krwi.

Ta informacja okazał się kluczowa dla mundurowych z wydziału kryminalnego, którzy zatrzymali 26 i 31-letnich mieszkańców Piaseczna. Wczoraj ich sprawa trafiła do tutejszej prokuratury. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c