Co dalej z nauką stacjonarną? Przemysław Czarnek informuje!

Minister edukacji i nauki pytany był o powrót do nauki zdalnej. Wszystko w związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem. Jak wskazał, na razie takiej potrzeby nie ma. Ale gdyby sytuacja z dna na dzień się pogorszyła, będą podejmowane dalej idące decyzje. 

Fot. Shutterstock

Dziś minister edukacji i nauki w Biznes24.pl pytany był o sytuację pandemiczną w szkołach. Jak przekazał, wtorek i środa to były zwyżki aż o sto procent, dzień do dnia, jeśli chodzi o dzieci, które skierowany zostały na kwarantannę. Ale, jak podkreśla Przemysław Czarnek, to jest i tak tylko 6% z całości, która chodzi dziś do szkoły.

Oznacza to, że 94 procent dzieci i młodzieży uczy się w trybie stacjonarnym. Jednak, ze względu na gwałtowny rozwój piątej fali pandemii koronawirusa, może wkrótce to się zmienić. Dane z czwartku mówią, że 93,6% przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w czwartek w trybie stacjonarnym. Stacjonarnie pracowało też 74% szkół podstawowych i 81% szkół ponadpodstawowych.

Czy resort edukacji planuje przejście na nauczanie zdalne? Minister podkreśla, że na razie takiej potrzeby nie ma. A co później? Przemysław Czarnek wyjaśnił, że gdyby sytuacja się pogorszyła z dnia na dzień lub w tygodnia na tydzień, będą podejmowane dalej idące decyzje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.