Co grozi za złamanie godziny policyjnej w Sylwestra?

W Sylwestra od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6.00 1 stycznia wedle rozporządzenia ws. nowych obostrzeń będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.  Z czym się jednak wiąże złamanie tego zakazu?

Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rzecznik rządu Piotr Muller ogłosił w poniedziałek, że w Sylwestra policja będzie miała możliwość wystawiania mandatów osobom, które pojawią się na ulicach w czasie trwania zakazu przemieszczania się.

W czwartek minister zdrowia ogłosił że w sylwestrową noc będzie zakaz przemieszczania się od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 rano 1 stycznia.

Jak informuje Radio Kraków, rzecznik rządu powołał się na ograniczenia, które obowiązywały wiosną tego roku.

„Pamiętajmy o tym, że jest ustawa, która pozwala na wprowadzanie ograniczeń w stanie epidemii.(…) Podobne ograniczenia obowiązywały wiosną tego roku. Przez wiele dni można było wyjść z domu tylko w czterech określonych przypadkach. Wprowadzamy podobne ograniczenie na kilka godzin” – mówił Piotr Muller.

Dodał jednak, że nie będzie potrzeby wystawiania mandatów przez policję „ponieważ wszyscy w poczuciu odpowiedzialności dostosujemy się do tych zasad”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c