Co on zrobił??? Policja publikuje nagranie i nie przebiera w słowach! [WIDEO]

Policjanci warszawskiej „drogówki” każdego dnia spotykają się z przeróżnymi przejawami bezmyślności ze strony kierowców. Przekonanie funkcjonariuszy, że już wszystko na drodze widzieli bardzo często może być mylące, a nieodpowiedzialne zachowania kierowców nie mają końca…


Tak też  było i w tym przypadku. Kierujący pojazdem dostawczym, widząc, że pojazdy jadące przed nim zaczynają hamować z uwagi na „korek”, postanowił cofnąć na drodze ekspresowej S8 i ominąć tworzący się zator drogowy.  Wykonanie takiego manewru przez kierującego pojazdem nie dość, że jest zabronione, to przede wszystkim groziło doprowadzeniem do poważnego zdarzenia drogowego z szybko nadjeżdżającymi pojazdami.

Nieodpowiedzialny kierowca swoim zachowaniem zmusił innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania. Na szczęście w tym przypadku inni użytkownicy drogi wykazali się refleksem i udało się uniknąć wypadku. Cała sytuacja została nagrana przez wideorejestrator umieszczony w policyjnym radiowozie. Policjanci, którzy patrolowali dany odcinek trasy szybko wyciągnęli surowe konsekwencje wobec kierowcy, któremu zabrakło wyobraźni i który w danym momencie nie zdawał sobie sprawy do czego tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić.

Przypominamy, że art. 23 ustawy Prawo o ruchu drogowym jasno mówi, że zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej…


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c