Co się dzieje w warszawskim pogotowiu? Po 21 latach wyrzucono na bruk ratownika. „Wypowiedzenie przyszło pocztą”

Szok i niedowierzanie mówią koledzy Wieśka, którzy przez tyle lat z nim pracowali. „Został wyrzucony w sposób taki jak mało kto może sobie wyobrazić” – mówi w rozmowie z naszą redakcją jeden z ratowników. Wiesiek przepracował w pogotowiu 21 lat. Uratował nie jedno życie. Kiedy teraz brakuje obsad i inni ratownicy sami odchodzą z pracy, tak nagle wyrzuca się osobę, która była związana z pogotowiem przez tyle lat, która była w stanie ratować ludzkie życie.

Fot. Warszawa w Pigułce

– Panie Wiesławie!!!

– Czego mordę drzesz Młody?
– Słyszał Pan?
– Co znowu za plotki rozsiewasz?
– Nie plotki! Sama prawda!
– No to dawaj…
– Wieśka z centrali wyrzucili!
– CO!? – Pan Wiesław aż wstał z krzesła
– No naszego Wiesia. Przecież on muchy by nie skrzywdził a oni po 21 latach go wyrzucili w czasie pandemii…
– (tutaj musimy przerwać tę opowieść. Dalsze jej opisywanie skończyłoby się pozwem o naruszenie dóbr osobistych).
To jest „To nie z mojej karetki” ale to wszystko prawda.
Ponad tydzień temu Wiesław źle się poczuł podczas dyżuru. Poprosił o odpisanie z dyżuru i poszedł do domu. Wielką rolę odegrało tu przemęczenie i ogromny stres. Finał tej sytuacji możecie zobaczyć na załączonym obrazku.
Mamy środek pandemii, zbliża się zapowiadana IV fala COVID-19, codziennie w Warszawie brakuje obsady na karetki a warszawskie pogotowie zwalnia wieloletniego pracownika bez słowa wytłumaczenia.
Warto wspomnieć, że kilka dni temu warszawscy ratownicy medyczni napisali zbiorowy list do dyrekcji z prośbą o rozmowy i poprawę warunków pracy. Wiesiek nie zdążył się podpisać na tym liście, więc w honorowym geście napisał swój list o bardzo podobnej treści i wyjaśnieniem, że nie zdążył się podpisać i solidaryzuje się z pozostałymi pracownikami.
21 lat – kawał życia poświęcony w pogotowiu” – pisze To nie z mojej karetki

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c