Co z pierwszą komunią w tym roku? Kanclerz warszawskiej diecezji przekazał wytyczne

W związku z obowiązującą pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, diecezja postanowiła zająć stanowisko w sprawie organizacji Pierwszej Komunii Świętej.

Fot. Pixabay

Diecezja Warszawsko-Praska za pośrednictwem kanclerza kurii dr. Dariusza Szczepaniuka ustosunkowała się do problemu organizacji poszczególnych obrzędów i uroczystości.

Kanclerz poinformował, że władze kościelne nie zamierzają ingerować w sposób bezpośredni w tworzenie harmonogramu uroczystości, toteż przełożenie i organizacja, m.in. Pierwszej Komunii będzie spoczywało na barkach proboszczów poszczególnych parafii.

Przedstawiciele poszczególnych kościołów, w porozumieniu zarówno z katechetami, jak i rodzicami dzieci będą ustalali najodpowiedniejsze terminy.

Jak zaznaczył kanclerz, jedyne zalecenie jest takie, by nie organizować jakichkolwiek uroczystości do momentu, w którym dzieci nie pojawią się ponownie w gmachach szkół.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c