Co z ulicą Lecha Kaczyńskiego? Prezydent Warszawy zabrał głos

Rafał Trzaskowski zabrał kolejny raz głos w sprawie nadania jednej ze stołecznej ulic imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przekazał, że jest to prerogatywa Rady Warszawy.

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

W czwartek odbyła się sesja Rady Warszawy, podczas której szef klubu radnych KO poinformował, że dopóki w Polsce rządzi partia Prawo i Sprawiedliwość, nadanie ulicy imienia Lech Kaczyńskiego byłoby skrajnie upolitycznione. Jarosław Szostakowski zaznaczył, że sam jest temu przeciwny i taki sam apel przekazał do prezydenta miasta, Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent Warszawy zabrał głos w tej sprawie wczoraj, który powiedział, że jest to tylko i wyłącznie prerogatywa Rady Warszawy. Podczas swojej wypowiedzi wiele razy to podkreślał.

„Jeżeli chodzi o kwestię ulicy Marii i Lecha Kaczyńskich, sygnalizowałem miesiąc temu, że nie ma zgody wśród radnych Koalicji Obywatelskiej, na to, żeby ta decyzja teraz zapadła. Przypominam, że to jest decyzja Rady Warszawy, no i te moje przewidywania, po moich wstępnych rozmowach, wczoraj się potwierdziły.”

-dodał.

Wiele razy podczas poprzednich konferencji, Rafał Trzaskowski zaznaczał, że tragicznie zmarły prezydent Polski Lech Kaczyński zasługuje na swoją ulicę w Warszawie. Zapowiadał to także wielokrotnie w kampanii wyborczej, przed wyborami na prezydenta miasta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c