Co z ulicą Lecha Kaczyńskiego? Rafał Trzaskowski zapowiedział wniosek

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział złożenie wniosku w sprawie nadania jednej z ulic imienia Lecha Kaczyńskiego. Przeprowadzone zostały już pierwsze rozmowy z radnymi, a wniosek ma zostać przekazany jeszcze jesienią.

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Rafał Trzaskowski podczas kampanii wyborczej gwarantował, że powstanie ulica Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w 2010 roku. W czerwcu mówił, że tragicznie zmarły prezydent Polski zasługuje na upamiętnienie. Zaznaczał, ze zajmie się tym na pewno po wyborach. Ostatecznie miało to zostać zrobione jesienią.

W rozmowie z Polsat News prezydent Warszawy uspokoił, że wniosek zostanie w tym terminie złożony. Dodał, że trwają wciąż rozmowy z radnymi. Następna sesja Rady m.st. Warszawy zaplanowana jest na 3 grudnia.

Prezydent Lech Kaczyński swoją ulicę miał już przez kilka miesięcy. W 2017 roku wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze, które zmieniło nazwę Alei Armii Ludowej na ulicę Lecha Kaczyńskiego. Jednak ostatecznie uchylono je w maju 2018 roku i od tej pory trasa znów nosi nazwę Alei Armii Ludowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c