Co z obostrzeniami na Wielkanoc? Minister zdrowia komentuje!

Minister zdrowia odpowiedział na pytanie odnośnie świąt wielkanocnych, które zbliżają się wielkimi krokami. Zwrócił uwagę na fakt, że rząd chciałby w miarę możliwości dokonywać odważnych kroków, nawet w przypadku wzrostu liczby zachorowań. 

Trwa konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wśród najważniejszych zmian, które wejdą w życie od soboty jest przywrócenie obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim, obowiązkowej kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę kraju, a także obowiązek zasłaniania ust i nosa przy użyciu maseczki. Niedozwolone będzie używanie szalików, przyłbic czy kominów.

Padło pytanie odnośnie świąt Wielkanocy. Czy będą wprowadzone specjalne restrykcje na ten czas, tak jak miało to miejsce podczas Wielkanocy w 2020 roku i podczas świąt Bożego Narodzenia? Jak przekazał Adam Niedzielski, na dzień dzisiejszy nastawienie rządu jest takie, aby w miarę możliwości dokonywać odważnych kroków. Pomimo trzeciej fali koronawirusa, tolerancja rządu dla liczby zachorowań rośnie.

Wynika to głównie z tego, że trwa akcja szczepień, a także odnotowuje się coraz większą odporność populacyjną w kraju. Te dwa elementy powodują, że nawet jeśli przekroczony będzie średni poziom zakażeń, jeśli liczba osób hospitalizowanych nie będzie wzrastać, rząd jest nastawiony do tego tematu dość optymistycznie. Tak więc kolejne decyzje powinny raczej dotyczyć luzowania obostrzeń, a nie ich zaostrzania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c