Co ze świętami Bożego Narodzenia? Premier wystosował apel

Podczas konferencji prasowej premier zaapelował, aby podczas świąt Bożego Narodzenia pozostać w domach, nie planować wyjazdów i unikać dużych spotkań rodzinnych. Dzięki temu uda się zminimalizować ryzyko zakażenia COVID-19.

Jak przekazał premier, prawdopodobnie podczas świąt Bożego Narodzenia nie będzie lockdownu. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Zaapelował jednak mimo wszystko o pozostanie w domach i unikanie spotkań rodzinnych. Tłumaczył, że to właśnie wtedy dochodzi do możliwości zakażeń i transmisji koronawirusa. Dodał, żeby również unikać wyjazdów.

„Pracujemy nad możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania. Apeluję jednak o to, aby nie planować wyjazdów do Włoch, Austrii czy Szwajcarii. W Polsce też, bo wtedy dochodzi do zwiększenia prawdopodobieństwa transmisji wirusa”

-wyjaśnił Mateusz Morawiecki. Przekazał, że musimy wymagać od siebie więcej i w walce z COVID-19 dysponujemy najlepszą bronią- dyscypliną. Zaznaczył, że wciąż bardzo ważne jest teraz przestrzeganie zasad sanitarnych.

Do 27 grudnia zamknięte będą również placówki gastronomiczne, instytucje kultury i siłownie. Dzieci do szkół przed świętami też nie powrócą. Zrobią to dopiero 18 stycznia, tuż po feriach zimowych, które w tym roku wszystkie województwa będą mieć w tym samym czasie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c