Coraz gorsza sytuacja branży hotelarskiej! Wiele miejsc zakończyło swoją działalność!

Coraz więcej branż ma problemy, które powstały ze względu na istniejącą pandemię koronawirusa. Wiele miejsc musiało zostać zamkniętych. Dotyczy to również branży hotelarskiej, która mocno ucierpiała w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Część z nich nie przetrwała próby czasu. 

fot. Pixabay

Problemy w branży hotelarskiej dotyczą zarówno ponownego lockdownu, ale również ograniczeń przy odwiedzaniu hoteli podczas pandemii, odwoływaniu wielu wyjazdów biznesowych czy zakazem możliwości organizacji konferencji i szkoleń, które często odbywały się właśnie w takich miejscach. Te wszystkie czynniki powodują, że część placówek już zamknęła się po pierwszym lockdownie, a inne zamykają się teraz. Dodatkowo, masa ludzi traci pracę.

Według statystyk zwolnionych mogło zostać w ostatnim czasie prawie 40% wszystkich zatrudnionych w branży hotelarskiej. Jest to ogromna liczba. Wszystko ze względu na to, że właścicieli nie stać na utrzymywanie swoich pracowników, a pomoc od rządu jest znikoma. Jak zaznacza branża, bony turystyczne oferowane przez władze nie zdały egzaminu, wiele osób w wakacje rezygnowało z wyjazdów.

W całej Polsce wszystkich obiektów hotelowych wraz z pensjonatami, zajazdami, hostelami jest łącznie około 13 tysięcy. W ciągu ostatnich 10 lat powstała ogromna ilość nowych budynków. W porównaniu z 2008 rokiem, kiedy samych hoteli było zaledwie 1,5 tysiąca, dziś jest ich ponad 2,7 tysiąca. Teraz z powodu pandemii rownież wstrzymane zostały nowe inwestycje hotelowe.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c