Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalach covidowych! Chorych przybywa!

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. Dziś minister zdrowia poinformował, że mamy powyżej 1200 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Chorych w szpitalach również przybywa. Wiceprezydent miasta alarmuje: „Szpital Południowy zapełnia się coraz szybciej”. 

Fot. Shutterstock

Zgodnie z zapowiedziami ekspertów mamy już do czynienia z rozwijającą się czwartą falą koronawirusa. Jak przekazał dziś minister zdrowia, dynamika wzrostu w ostatnim czasie jest odrobinę mniejsza niż dwa tygodnie temu. Jednak dziś przekroczono barierę kolejnej fali COVID-19.

Wiceprezydent miasta Renata Kaznowska zwróciła uwagę na liczbę osób hospitalizowanych. Alarmuje: „Szpital Południowy zapełnia się coraz szybciej”. W tej chwili w placówce przebywa ponad stu pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Codziennie jednak trafia tam po kilku kolejnych. Łącznie szpital może przyjąć 143 osoby, docelowo ma pojawić się 300 miejsc przeznaczonych dla chorych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c