Coraz więcej modliszek w stolicy. Nie wolno ich zabijać

W Warszawie możemy zauważyć plagę modliszek. Pojawiają się w różnych częściach miasta, są między innymi na Pradze i Ursynowie.  Jednak ze względu na to, że są pod ochroną, nie można ich zabijać.

Fot. Eko Patrol

Modliszki występują najczęściej w strefie tropikalnej. Owady te pojawiły się w Warszawie i w innych częściach kraju ze względu na suszę. Ocieplenie klimatu, które ostatnimi czasy jest zauważalne w Polsce wyjątkowo im sprzyja. A w tym roku temperatury są bardzo wysokie.

Pojawienie się ich w mieszkaniach budzi niepokój mieszkańców. Jednak trzeba pamiętać, że nie należy ich zabijać. Tak samo nie powinno się ich hodować. Modliszki występują pod ochroną. Nie są również niebezpieczne- mogą zaatakować jedynie kiedy czują się zagrożone.

W przypadku gdy owad dostanie się do domu, najlepszym wyjściem jest włożenie jej do pojemnika i wypuszczenie na świeże powietrze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c