Coraz więcej osób odczuwa psychiczne skutki COVID-19! Wzrosła sprzedaż antydepresantów!

Bardzo duży odsetek osób coraz gorzej radzi sobie z pandemią koronawirusa, która trwa w Polsce od marca. Siedzenie w domu, praca zdalna, ograniczone wyjścia i spotkania sprawiają, że pojawia się wiele zaburzeń psychicznych. Jak wynika ze statystyk, sprzedaż antydepresantów w 2020 roku mocno wzrosła. 

Fot. Shutterstock

Jak wynika z analiz, coraz więcej osób sięga po leki na depresje. Ma to na wpływ przede wszystkim pandemia koronawirusa, przez którą większość osób mocniej odczuwa samotność. Dodatkowo, zabronione zostały spotkania ze znajomymi, wyjścia do kina czy restauracji, życie społeczne uległo zniszczeniu.

Od początku  2020 roku odnotowano ogromny wzrost w sprzedaży antydepresantów. W rozmowie z radiem RDC, prezes Pex PharmaSequence przekazał, że najwięcej leków sprzedało się w marcu, kiedy był początek pandemii. Tłumaczy to tym, że być może wtedy Polacy zderzyli się z zupełnie inną, nową rzeczywistością i zaczęli się źle czuć. Wzrost wtedy był aż dwudziestoparoprocentowy. A jak dodaje, antydepresantów mogło się sprzedać jeszcze więcej, ale w tym czasie dostęp do lekarzy był mocno ograniczony.

Wzrosła też  dwukrotnie liczba sprzedawanych środków uspokajających, które wydawane są bez recepty. W sumie od początku stycznia 2020 do końca października 2020 sprzedano łącznie ponad 16 milionów leków bez recepty i ponad 20 milionów antydepresantów, przepisanych przez specjalistów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c