Coraz więcej zajętych łóżek covidowych na Mazowszu! Rekordowa liczba w Szpitalu Południowym!

Zapełniają się szpitale covidowe na Mazowszu. Padła rekordowa liczba przebywających w Szpitalu Południowym. W Radomiu i Siedlcach również zakażonych jest coraz więcej. 

Fot. Shutterstock

Coraz cięższa sytuacja panuje w szpitalach covidowych. Na Mazowszu obecnie są przygotowane trzy placówki dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W samej Warszawie jest to Szpital Południowy, pozostałe to szpitale tymczasowe w Radomiu i w Siedlcach. W każdym z tych punktów sytuacja nie jest łatwa.

W stołecznym szpitalu zajęta jest rekordowa liczba łóżek. Obecnie trwa uruchamianie kolejnych modułów. Przebywa tam aż 180 chorych, z czego 27 wymaga pomocy respiratora. Najwięcej pacjentów przybyło w ubiegłym tygodniu, liczba zajętych łóżek wzrosła wtedy bowiem o 70%.

W Radomiu pacjentów zakażonych koronawirusem jest 22. Dwóch z nich wymagało intensywnej terapii. Jak informuje kierujący lecznicą, 15 z nich to osoby niezaszczepione. Szpital ma przygotowanych obecnie 56 łóżek i 10 łóżek z respiratorami.

Natomiast w Siedlcach z 66 dostępnych łóżek, zajętych są już 24, w tym jedno respiratorowe. Wszyscy przebywający chorzy wymagają tlenoterapii. Jak prognozuje jeden z lekarzy pracujących w placówce, biorąc pod uwagę szybkość zapełnienia się miejsc wolnych, mogą one się skończyć jeszcze w tym tygodniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c