COVID-19 w szkole na Ursynowie. Rodzice podjęli decyzję o izolacji

W Szkole Podstawowej numer 319 przy ulicy Związku Walki Młodych potwierdzono przypadek zachorowania na koronawirusa wśród uczniów. W związku z utrudnionym kontaktem z sanepidem, rodzice sami podjęli decyzję o kwarantannie. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W szkole podstawowej zakażenie potwierdzono wśród uczniów jednej z klas ósmych. Jak się okazało, rodzice o wystąpieniu wirusa SARS-CoV-2 dowiedzieli się dopiero po kilku dniach. Nie było jednak wciąż decyzji sanepidu.

Jak opisuje sytuację burmistrz Ursynowa w rozmowie z Radiem RDC, kontakt z sanepidem jest faktycznie utrudniony, a to jednak on musi podjąć dalsze kroki w przypadku potwierdzenia zakażenia.

„Praktyka pokazuje, że od momentu, kiedy placówka oświatowa wie do momentu, kiedy jest jakieś uzgodnienie z sanepidem i opinia pozytywna co do możliwości zawieszenia pracy poszczególnych oddziałów, potrafią minąć dwa, a nawet trzy dni.”

-przekazał Robert Kempa.

W związku z tym rodzice postanowili sami, że uczniowie będą w tym czasie na domowej izolacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c