COVID-19 był już w Polsce w 2019 roku? Szokujące doniesienia!

Arkadiusz Wojtas, członek najlepszych kolarskich ekip świata,  w rozmowie ze Sportowymi Faktami Wirtualnej Polski przekazał, że jego zdaniem wirus SARS-CoV-2 mógł w Polsce pojawić się dużo wcześniej. Sam opisał sytuację, kiedy uczestniczył w 2019 roku w igrzyskach wojskowych w Wuhan.

Fot. Warszawa w Pigułce

Arkadiusz Wojtas to masażysta, fizjoterapeuta i członek narodowej reprezentacji, który wspierał między innymi Rafała Majkę w zespole Bora-Hansgrohe. W październiku 2019 roku uczestniczył w igrzyskach wojskowych, które odbywały się w Wuhan, miejscu pochodzenia koronawirusa. Wraz z ekipą spędził tam dwa tygodnie. Jak tłumaczy w rozmowie ze Sportowymi Faktami, mógł po powrocie przejść zakażenie.

Kiedy wrócił do kraju, zmagał się z czymś w rodzaju grypy. Wtedy jeszcze nie wiedział, co dokładnie to może być. Teraz, kiedy wie jak wygląda zakażenie COVID-19, uważa, że to mogło być to. Miał problemy z oddychaniem, a kiedy wyzdrowiał długo jeszcze zmagał się ze zmęczeniem i pogorszeniem kondycji. Jak zaznacza, kilka osób miało podobne dolegliwości.

„Radzili sobie z tym w mniejszym lub większym stopniu. Objawy jednak były podobne u wszystkich osób, które tego doświadczyły.”

-wyjaśnia Arkadiusz Wojtas.

W Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono dopiero w marcu 2020 roku. Jednak w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej przypuszczeń, że wirus SARS-CoV-2 pojawił się dużo wcześniej, zarówno w Polsce, jak i na świecie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c