COVID-19 dwóch klasztorach. Placówki zostały zamknięte

Klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża i klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych został zamknięty z powodu potwierdzenia koronawirusa. Obydwie placówki o zakażeniu poinformowały za pomocą mediów społecznościowych.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych, który mieści się na Woli, na swojej stronie internetowej opublikował oświadczenie, w którym informuje o zakażeniu koronawirusem we wspólnocie. Uspokajają jednak, że chore siostry zakonne przechodzą COVID-19 łagodnie. Jednak placówka będzie przez najbliższe dwa tygodnie zamknięta dla osób z zewnątrz.

Drugie zakażenie potwierdzono w klasztorze Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża, która znajduje się na Starym Mieście.

„W związku ze stwierdzeniem zakażania koronawirusem SARS–CoV–2 na terenie klasztoru, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu kościoła i klasztoru, od 16. października.”

-napisano w komunikacie. Siostry dodały również, że wszyscy mieszkańcy przebywają na kwarantannie. Odwołane są również spotkania wspólnot i grup duszpasterskich. Nieczynna jest też znajdująca się obok biblioteka, a także kancelaria rektoratu kościoła. W kościele św. Marcina msze święte będą odbywać się za pośrednictwem radia internetowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c