COVID-19 uderzył w wynajem mieszkań w Warszawie

Jak informuje Gazeta Wyborcza, ponad 10 tysięcy mieszkań w Warszawie czeka na najemców. Ceny również spadają. Jednak mimo to, nie ma takiego zainteresowania wynajmem jakby się można było spodziewać. Wszystko przez koronawirusa. 

Fot. Pixabay

Jak tłumaczy dziennik, ceny mieszkań spadły ze względu na epidemię koronawirusa. Dwupokojowe, umeblowane mieszkanie można znaleźć nawet za 1300 złotych za miesiąc.  Mimo to, ponad 10 tysięcy mieszkań nie posiada mieszkańców. Wskaźnik pustostanów wynosi aż 12%.

Nie buduje się też nowych mieszkań. „Gazeta Wyborcza” informuje, że z danych GUS za wrzesień 2020, liczba nowych nieruchomości spadła o ponad 14%. Niechętnie też korzysta się z biur. Na koniec II kwartału 2020 dostępność powierzchni biurowych wzrosła, wynosząc 448 tysięcy metrów kwadratowych.

Również tańszy jest wynajem mieszkań na dni, ale i pokoi w hotelach czy hostelach.  Ceny spadają nawet o 50%. Za pokój w centrum Warszawy można teraz zapłacić nawet kilkaset złotych mniej. Szczególnie dobre oferty są przy rezerwacjach długoterminowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c