COVID-19 w klasztorze! Rekolekcje odwołane!

Ciężka sytuacja spotkała Klasztor Dominikanów na Służewie w Warszawie. Ze względu na zakażenia koronawirusowe, został on poddany częściowej kwarantannie. Odwołano rekolekcje i zawieszono spowiedzi. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W Klasztorze Dominikanów na Służewie pojawiło się kilka potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Taką informację przekazało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Zakażeni bracia zostali odizolowani od osób zdrowych.

W związku z tym od 10 do 19 marca 2021 roku zakonnicy zawiesili spowiedzi w kościele. Odwołano także zbliżające się rekolekcje w placówce w dniach 14-17 marca. Świątynia pozostaje jednak otwarta dla wiernych, a msze święte odbywają się normalnie. Uroczystości będzie odprawiał tylko jeden ojciec, wszystkie zamówione intencje będą odprawione zgodnie z ustaleniami.

Dominikanie przekazali także, że przyjmowane będą pogrzeby tylko od parafian. W pozostałych przypadkach msze pogrzebowe można będzie zamawiać w pobliskich parafiach, np. w parafii św. Katarzyny przy ulicy Fosa czy w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c