COVID-19 w kolejnych szkołach w województwie!

Potwierdzono pierwsze przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w szkołach w powiecie siedleckim. Od wczoraj zawieszono zajęcia po tym, kiedy w jednej z placówek okazało się, że zakażona jest jedna osoba z personelu, natomiast w drugiej uczeń.  

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie informowaliśmy pierwszych zakażeniach COVID-19 w placówkach oświaty, w tym o zakażeniu koronawirusem w trzech warszawskich szkołach oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Teraz dołączają do nich dwie placówki w powiecie siedleckim.

Koronawirus pojawił się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hołubli. Tam do 17 września wczoraj zawieszono zajęcia po tym, jak okazało się, że zakażona jest jedna osoba z personelu placówki. 40 osób skierowano na kwarantannę.

Zakażenie wykryto również w samych Siedlcach, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5. Chory jest jednak uczeń. Nauka zdalna w jednej z klas potrwa tam również do 17 września. Na kwarantannie przebywają 23 osoby.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c