COVID-19 w szkole! Zajęcia zawieszone w całej placówce!

Koronawirus zaatakował Szkołę Podstawową nr 236 przy ulicy Elekcyjnej. Chorzy są nauczyciele, dyrektorka i wicedyrektorka placówki. Urząd Dzielnicy Wola zdecydował o całkowitym zawieszeniu zajęć. Decyzja obowiązuje póki co do końca tego tygodnia. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Po dłuższej przerwie w nauce, najmłodsi wrócili do szkół. Jednak w przypadku szkoły podstawowej przy ulicy Elekcyjnej w Warszawie, nie na długo. Wraz z powrotem do nauki stacjonarnej, pojawiły się kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie na kwarantannę skierowanych zostało już 26 osób.

Jak tłumaczyła jeszcze kilka dni temu wiceburmistrz Woli Grażyna Orzechowska-Mikulska w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, szkoła nie mogła doczekać się decyzji sanepidu. Ostatecznie zdecydował on o odwołaniu zajęć jedynie w trzech klasach.

Jednak po konsultacjach z nauczycielami i rodzicami, urząd prowadzący podjął decyzję o całkowitym zamknięciu szkoły. Urząd Dzielnicy Wola tłumaczy, że wszystko ze względu na bezpieczeństwo uczniów. Ich samych 15 lutego pojawiło się w szkole 65, z 203 wszystkich uczących się w placówce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c