COVID-19 w szpitalu! Aż trzy oddziały zamknięte do odwołania!

W szpitalu w Ciechanowie potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników i pacjentów. Wstrzymano przyjęcia na trzy oddziały: chirurgii ogólnej, urologiczny i psychiatryczny z poddziałem leczenia uzależnień. 

Fot. Shutterstock

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie wstrzymano do odwołania przyjęcia na oddział chirurgii ogólnej, urologiczny i psychiatryczny z poddziałem leczenia uzależnień. Wszystko z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w placówce. Zakażeni są zarówno pacjenci, jak i pracownicy.

W szpitalu przebywało aż 77 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Zostali przeniesieni na oddział obserwacyjno-zakaźny i covidowy. Pracowników medycznych zachorowało znacznie mniej, lecz mimo to, nie pozwala to na pełne funkcjonowanie placówki.

Osoby, które mogły, zostały wypisane do domu. Pozostali pacjenci zostali przeniesieni na inne oddziały. Na miejscu funkcjonuje również izolatorium z 14 łóżkami, jednak póki co nikt z niego jeszcze nie skorzystał. Nie wiadomo kiedy praca na oddziałach zostanie wznowiona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c