COVID-19 wśród sejmowych kierowców. Coraz więcej zakażeń!

Jak informuje „Rzeczpospolita”, problem koronawirusa dotknął szoferów, którzy coraz częściej zakażają się wirusem SARS-CoV-2. Zakażeni są przede wszystkim kierowcy współpracujący z posłami. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

„Rzeczpospolita” ustaliła, że w Wydziale Obsługi Transportowej Kancelarii Sejmu pojawił się bardzo duży problem dotyczący zakażeń COVID-19. Zatrudnionych jest tam 54 kierowców, z czego część jest do dyspozycji Prezydium Sejmu, część zajmuje się klubami parlamentarnymi, a jeszcze inni posłami. I właśnie jeśli chodzi o ostatnią grupę, wystąpiły tam zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Jak tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą” poseł KO Piotr Borys, kiedy poprosił o pojazd, dostał informację, że jest ich jedynie trzech. Pozostali szoferzy przebywają w izolacji, ponieważ przechodzą zakażenie koronawirusem. Następnie poseł dostał informację, że jadący z nim kierowca jest również zakażony COVID-19. Podobnych informacji udzielił gazecie inny poseł, Dariusz Joński. Na początku listopada jechał on z sejmowym kierowcą, a po kilku dniach dostał wiadomość od Straży Marszałkowskiej, że potwierdzono pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2 u osób kierujących pojazd i zalecili izolację domową.

Nie wiadomo ilu dokładnie kierowców było lub jest zakażonych. „Rz” spytała o to Centrum Informacyjne Sejmu, jednak odpowiedzi nie uzyskała. Inne źródło zapewniło jednak, że sytuacja powoli wraca do normy. Jak zapewnia jednak CIS, stosowane są bardzo rygorystyczne środki bezpieczeństwa u kierowców. Posiadają oni maseczki ochronne, rękawiczki, maseczki dla pasażerów. Ponadto, regularnie odkażają ręce i pojazd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c