„Covidowe palce” jako jeden z objawów koronawirusa. Na czym polega dolegliwość?

Wśród najbardziej znanych objawów koronawirusa są: gorączka, utrata węchu i smaku, bóle mięśni czy osłabienie. Ale liczba symptomów wciąż się zwiększa. Teraz naukowcy sugerują, że wśród objawów COVID-19 są dolegliwości skórne, takie jak „covidowe palce”.

Fot. Shutterstock

Do listy dolegliwości, które pojawiają się wraz z wirusem SARS-CoV-2 dołączyły problemy skórne. Hiszpańscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że problem dotyczy wielu zakażonych. Początkowo myślano, ze są to głównie dzieci i osoby młode. Zdarzało się, że to był objaw choroby podczas łagodnego jej przechodzenia i trwał około 2 tygodni. Jak się okazuje, objawy utrzymują się dużo dłużej i można je zauważyć u pacjentów w każdym wieku.

Covidowe palce to stan zapalny palców rąk i nóg. Charakteryzują się czerwonofioletowymi plamami na palcach, wraz z pęcherzami i owrzodzeniami. Jak wynika z badań przeprowadzonych na  375 pacjentach, aż połowa miała plamisto- grudkowe zmiany. U jednej piątek wystąpiły zmiany pseudoodmrozinowe i pokrzywkowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c