Cud w archidiecezji warszawskiej. Urzędniczka tak nazwała to, co się stało!

„To jest cud” – tak według tygodnika Niedziela określiła urzędniczka SANEPID-u wyniki testu na koronawirusa u ojców franciszkanów z Niepokalanowa. Wykonano 107 testów – wszystkie dały wynik ujemny! 

To niewytłumaczalne, w tak dużej liczbie ludzi nikt nie miał pozytywnego wyniku.
Historia rozpoczyna się w piątek, 26 czerwca, kiedy karetka pogotowia zabrała jednego z braci do szpitala. Mężczyzna zakończył urlop i wrócił do klasztoru 22 czerwca. Czul się złe, dostał antybiotyki i wrócił za klasztorne mury.

Tam miał kontakt bezpośredni z około 30 zakonnikami.
Później u brata wykryto koronawirusa. Przebywa w szpitalu w Warszawie i jest podłączony do respiratora. Jest w śpiączce.
Wirusem najprawdopodobniej zaraził się w rodzinnym domu. Chorują jego rodzony brat, bratowa oraz mama.

Niepokalanów – franciszkański klasztor-sanktuarium, położony na terenie archidiecezji warszawskiej, w miejscowości Paprotnia w gminie Teresin, w powiecie sochaczewskim. Klasztor, zajmujący powierzchnię 28 ha, znajduje się przy linii kolejowej Warszawa-Łowicz, w odległości ok. 42 km na zachód od Warszawy. Należy do Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c