Cudowna moda lat 30

Lata trzydzieste zapamiętamy jako rozkwit kobiecości, kobiecych atutów i kształtów. W modzie dominowały długie, błyszczące suknie i kostiumy, na ramiona zarzucano etole, a na głowach dominowały upięcia i loki. Ikony stylu lat 30 to Vivien Leigh, Marlena Dietrich, Greta Garbo.

Zmęczone ideałem chłopczycy jak 20 panie zwróciły uwagę na kobiety aspekt mody. Choć trendy mody męskiej były jeszcze widocznie zauważalne. Panie obok garniturów nosiły odkryte ramiona i ubrania podkreślające talię.

Ikony stylu:

Marlena Dietrich

Marlena_Dietrich_Kino_6091332

http://img.interia.pl/rozrywka/nimg/f/q/Marlena_Dietrich_Kino_6091332.jpg

Była wzorem do naśladowania. Jej znaki rozpoznawcze to tajemnicze spojrzenie i ułożone w fale włosy układała w fale przyprószone złotym pyłem. Lubiła nosić męskie ubrania, na porządku dziennym były koszule i marynarki.

Greta Garbo

pobrane

en.wikipedia.org

Pochodząca ze Szwecji gwiazda bardzo wpłynęła na modę. Podobnie jak Marlena Dietrich lubiła nosić garnitury, kapelusze, płaszcze, szerokie szale i kołnierze. Była też jedną z tych kobiet, które uwielbiały długie, lejące, eleganckie suknie.
Vivien Leigh
Vivien Leigh

chicvintagebrides.com

Odtwórczyni roli Scarlett O’Hary z „Przeminęło z wiatrem”. Wyróżniała się bardzo kobiecym stylem. Nosiła dopasowane suknie, a włosy czesała w niezwykle kobiece fale.
Dziś również dostrzegamy silny wpływ lat 30 na modę. Nosimy dopasowane kostiumy, spodnie, wąskie spódnice i sztuczną biżuterię, Długie, błyszczące suknie wieczorowe to również wynalazek tamtej dekady.
skirt

fot. trends.blog.pl

Warszawianki z lat 30:
ladne_panie_warszawa_lata_30-ste

fot. redroselips.wordpress.com

Zawodniczki AZS Warszawa lata 30
unnamed

źrodło. Tomasz Bojko https://plus.google.com/112559605323308453824/posts

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.