CZD kontynuuje terapię marihuaną i składa donos do prokuratury na działanie dr. Marka Bachańskiego

Centrum Zdrowia Dziecka wydało komunikat w którym informuje o kontynuowaniu leczenia medyczną marihuaną „u Pacjentów, u których są wskazania medyczne do jej dalszego prowadzenia”. Jednocześnie złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez doktora Marka Bachańskiego, który dotychczas przeprowadzał terapię.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Sam doktor Bachański mówił w TVN24, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a jego działanie wielokrotnie zgłaszał dyrekcji. Dodał też, że czuje, że zorganizowano nagonkę na jego osobę. Instytut ripostuje, ze działanie nie było zgłaszane, a tym samym jest nielegalne:

„Leczenie prowadzone przez dra Marka Bachańskiego nigdy nie zostało wbrew przepisom i wielokrotnym prośbom Dyrekcji IPCZD, zgłoszone i nie otrzymało zgody Komisji Bioetycznej a więc było nielegalne. Było prowadzone bez planu dawkowania leków i badań kontrolnych, bez rzetelnej oceny skuteczności i bezpieczeństwa leczenia w dokumentacji medycznej pacjentów. Z tego powodu, jako nielegalne i potencjalne niebezpieczne dla Pacjentów, nie może być kontynuowane przez dra Marka Bachańskiego. W celu zapewnienia bezpieczeństwa Pacjentom dra Bachańskiego, Instytut zaproponował Im leczenie zgodne z wiedzą medyczną i prawem.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.