Czerwiec bez tramwajów na Jagiellońskiej

Tramwaj linii 18 na przystanku Żerań FSO. Fot. Warszawikia

Tramwaj linii 18 na przystanku Żerań FSO. Fot. Warszawikia

Przez cały czerwiec tramwaje nie będą kursowały ul. Jagiellońską, między ul. Ratuszową a pętlą Żerań FSO. Linie tramwajowe zostaną skierowane na trasy objazdowe. Rolę komunikacji zastępczej będą pełnić autobusy kursujące ul. Jagiellońską.

Wyłączenie ruchu jest spowodowane pracami torowymi. W tym czasie tramwajarze zmodernizują torowiska w okolicy pl. Hallera. Na odcinku ul. Ratuszowa – Rondo Starzyńskiego i na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Golędzinowskiej zostaną wymienione tory, a perony zostaną przystosowane do obsługi składów niskopodłogowych. Pojawi się również nowa nawierzchnia na chodnikach.

Tramwaje znikną z Jagiellońskiej 4 czerwca a wrócą na tory w poniedziałek 29 czerwca. W tym czasie pięć linii tramwajowych będzie kursowało na trasach objazdowych. Tramwaje linii 6 i 28 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będą jeździły ul. 11 Listopada i Starzyńskiego, a linii 18 pojadą ul. Mickiewicza do pętli Marymont Potok.  Swoją trasę zmienia także tramwaje linii 20, które po zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego skręcą w ul. Targową i Kijowską po czym dojadą do pętli Kawęczyńska-Bazylika. Z tej pętli zostaną natomiast wycofane tramwaje linii 13, które będą dojeżdżały do Dworca Wschodniego.

Autobusy linii 509 i 518 będą się zatrzymywały na dodatkowych przystankach na ul. Jagiellońskiej. Zostanie również wydłużona trasa linii 516 – autobusy pojadą ul. Jagiellońską, Ratuszową i Targową do Dworca Wileńskiego (powrót przez ul. Jagiellońską).

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]