Część branży sportowej zostanie odmrożona? Są nieoficjalne informacje!

Jak ustaliło radio RMF FM, rząd rozważa otwarcie tzw. małej infrastruktury sportowej. Chodzi przede wszystkim o korty tenisowe, lodowiska czy boiska piłkarskie Orliki, czyli tzw. małą infrastrukturę sportową.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Już wczoraj nieoficjalnie radio RMF FM dowiedziało się, że rząd prawdopodobnie ogłosi otwarcie hoteli od 14 lub 15 lutego 2021 roku. Decyzja miałaby zostać ogłoszona jeszcze w tym tygodniu i zależeć od liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Ale to nie koniec! 

RMF FM dowiedziało się również, że prawdopodobnym scenariuszem będzie otwarcie tzw. małej infrastruktury sportowej. Chodzi między innymi o lodowiska, korty tenisowe czy boiska piłkarskie Orliki.

Jak dodaje radio, rząd uważa, że miejsca, w których sporty można uprawiać w otwartej przestrzeni, powinny zostać otwarte. Przeciwni temu są natomiast rządowi lekarze, którzy uważają, że jest jeszcze za wcześnie na takie kroki.

Mimo to, wciąż nie ma informacji odnośnie ponownego otwarcia stoków narciarskich. Jak tłumaczą specjaliści, może być to spowodowane faktem, że zazwyczaj wybierając się na wyciągi i stoki, musimy również skorzystać z hotelu, przemieszczać się czy stać w kolejkach, a to wpływa na zwiększone ryzyko zakażenia COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c