Członek Rady Medycznej: „To jest moment na zamknięcie kościołów”

Profesor Jacek Wysocki, członek Rady Medycznej przy premierze, wypowiedział się na temat dodatkowych obostrzeń, jakie powinny zostać wprowadzone w Polsce. Zaznaczył, że jego zdaniem to jest już moment na znaczne ograniczenie funkcjonowania lub nawet tymczasowe zamknięcie kościołów.

Fot. Shutterstock / Pixabay

Gościem jednego z programów na antenie radia RMF FM był prof. Jacek Wysocki, który jest jednym z członków Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim. Ekspert pytany był o dalsze obostrzenia związane z ogromnym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce.

Prof. Wysocki wskazał, że obecnie przerażają argumenty za całkowitym zamknięciem przedszkoli i żłobków, przede wszystkim dlatego, że zakażeń COVID-19 wśród najmłodszych jest w tej chwili nawet o 3 razy więcej niż miało to miejsce jesienią. Zwrócił uwagę także na problem w kościołach. Zdaniem eksperta nadszedł już czas, aby znacznie ograniczyć funkcjonowanie lub nawet czasowo zamknąć wszystkie kościoły w kraju.

Czy tak się faktycznie stanie, dowiemy się już podczas zapowiedzianej na godzinę 11:00 konferencji premiera. To wtedy mają zostać przedstawione kolejne decyzje w sprawie obostrzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c