Czołowe zderzenie rowerzystów. Groźny wypadek na Bulwarach Wiślanych

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, około godziny 11, doszło do groźnie wyglądającego wypadku na bulwarach wiślanych w Warszawie. Dwaj rowerzyści, którzy wyjechali na wiosenną przejażdżkę, zderzyli się czołowo na drodze dla rowerów na wysokości zjazdu z Wisłostrady, pomiędzy mostem Poniatowskiego a mostem Średnicowym.

Fot. Straż Miejska m. st. Warszawy

Na szczęście, w pobliżu znajdowali się strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego, którzy natychmiast zareagowali na zdarzenie. Funkcjonariusze zauważyli dwóch rannych mężczyzn i leżące obok nich rowery. Jeden z poszkodowanych leżał na chodniku, a drugi siedział obok niego. Świadkowie poinformowali strażników, że cykliści jechali z dużą prędkością i nie zachowali należytej ostrożności, co doprowadziło do czołowego zderzenia.

Strażnicy upewnili się, że pogotowie zostało już wezwane i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. W patrolu znajdował się ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, który błyskawicznie ocenił stan poszkodowanych. U jednego z mężczyzn zdiagnozował złamany kciuk, zbity łokieć i otarcia na twarzy, które wymagały opatrzenia. U drugiego podejrzewał możliwość wstrząsu mózgu, ponieważ podczas upadku uderzył się w głowę. Strażnicy ułożyli go w pozycji bocznej bezpiecznej i opatrzyli krwawiący nos oraz otarcia.

Po kilku minutach na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych, którzy zdecydowali o konieczności przewiezienia obu mężczyzn do szpitala w celu dalszej diagnostyki i leczenia.

Ten wypadek to przypomnienie, jak ważne jest zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze, nawet podczas rekreacyjnej przejażdżki rowerowej. Nieostrożność i brawura mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Na szczęście, dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji strażników miejskich, poszkodowani otrzymali niezbędną pomoc i zostali przekazani pod opiekę służb medycznych.

Warto pamiętać, że strażnicy miejscy to nie tylko funkcjonariusze dbający o porządek w mieście, ale także osoby przeszkolone w udzielaniu pierwszej pomocy. Ich obecność i gotowość do działania w sytuacjach kryzysowych może niejednokrotnie uratować zdrowie, a nawet życie poszkodowanych. Ten przypadek pokazuje, jak istotne jest, abyśmy wszyscy, niezależnie od okoliczności, zachowywali czujność i odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]