Czternastka będzie wypłacona wcześniej!

Choć pierwotnie czternaste emerytury miały być jednorazowym wsparciem, wiadomo już, że również w tym roku seniorzy otrzymają wypłaty. Co istotne, świadczenie to jednak ma zostać wypłacone wcześniej niż miało to miejsce w 2021 roku.

Opublikowano wykaz prac rządu, w którym pojawił się projekt dotyczące wypłaty czternastych emerytur w 2022 roku. Jak z niego wynika, świadczenie ma zostać wypłacone wcześniej niż w ubiegłym roku. Tegoroczne czternastki zostaną wypłacone z urzędu już wraz z sierpniową emeryturą lub rentą.

Są jednak pewne warunki. Świadczenie otrzymają osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 złotych brutto. Ci świadczeniobiorcy otrzymają kwotę 1217,98 złotych. W przypadku osób, których wysokość emerytury lub renty przekracza 2,9 tysiąca złotych, dodatkowe świadczenie ma być wypłacone w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a tą kwotą.

Co ważne, z kwoty kolejnego świadczenia nie będzie dokonywanych potrąceń czy egzekucji. Dodatkowo, pojawiło się zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych od czternastu emerytur przysługujących w 2022 roku. Oznacza to, że każdy uprawniony do otrzymania świadczenia, otrzyma jego pełną kwotę.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.