Cztery warszawskie szpitale z koronawirusem

Czołowe osoby w państwie mówią, że zakażenia spadają, podobnie, jak transmisja wirusa. Dane liczbowe nie są jednak optymistyczne, a „Polityka” donosi o czterech nowych ogniskach koronawirusa w samej Warszawie.

Fot. Piotr Molecki/East News

W szpitalu na Banacha zamknięto oddziały neurologii i gastroenterologii. Badane są też osoby w dwóch innych. Zakażonych miało zostać kilkanaście osób. W Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc również wykryto kilkanaście przypadków.

W szpitalu Wolskim wykryto już 62 przypadki, w tym 29 pracowników placówki, a w szpitalu przy Lindleya łącznie 20 pacjentów i członków personelu.

Warszawa nie jest jednak odosobnionym miastem w walce z koronawirusem. W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu potwierdzono zakażenie u 17 pacjentów i 5 osób z personelu. Nadal oczekiwane są testy kilkuset osób. Na oddział neurologii i neurochirurgii nie przyjmowani są nowi pacjenci.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c