Czwarta fala pandemii. Zakażeni COVID-19 w prawie 140 szkołach!

Jak poinformowała wiceprezydent miasta Renata Kaznowska, wirus SARS-CoV-2 obecny jest w prawie 140 placówkach oświaty w Warszawie. Zaznacza, że mniej klas uczy się zdalnie, ale za to więcej niż ostatnio szkół zostało całkowicie zamkniętych. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Pandemia nie odpuszcza. Co chwilę padają kolejne rekordy zakażeń podczas czwartej fali koronawirusa. Zamykają się też szkoły, inne są częściowo zawieszone. W sumie w Warszawie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wystąpują obecnie w prawie 140 placówkach oświaty, na około 800 wszystkich placówek oświaty.

Jak poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, duży wzrost nastąpił w poprzednim tygodniu. W poniedziałek zakażenia wykryto w 108 szkołach, gdzie zajęcia częściowo zawieszono oraz w dwóch, gdzie nauczanie stacjonarne zostało całkowicie odwołane. Jednak na koniec tygodnia liczba ta wzrosła aż do 223 placówek, gdzie z powodu COVID-19 szkoły pracowały częściowo zdalnie.

W tej chwili całkowicie zawieszone zajęcia są w siedmiu placówkach, a w 137 uczniowie poszczególnych klas zmuszeni są do uczęszczania na zajęcia online. Jednak patrząc na rozwijającą się falę kniewykluczone, że w ciągu najbliższych tygodni

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl