Czwarta fala się rozpędza. Wiceminister zdrowia o niepokojącym trendzie

Waldemar Kraska na antenie Radia Plus mówił o rozpędzającej się czwartej fali COVID-19. Zwrócił uwagę na niepokojący trend, 2o września w porównaniu z ubiegłym tygodniu odnotowano aż 35 procentowy wzrost liczby nowych zakażeń.

Fot. Shutterstock

Sytuacja pandemiczna w Polsce jest coraz gorsza. Nikt już nie ma wątpliwości, że czwarta fala COVID-19 rozpędza się. Eksperci uważają, że to ze względu na niewystarczającą liczbę osób, które zaszczepiły się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Jak tłumaczą, nie zyskaliśmy odporności stadnej. Wzrasta także liczba osób hospitalizowanych.

Liczba zakażeń w ciągu ostatnich dni rośnie. Wiceminister Waldemar Kraska mówił na antenie Radia Plus o niepokojącym trendzie. W ubiegłym tygodniu odnotowano 35 procentowy wzrost liczby nowych zakażeń COVID-19.  Poinformował też, na kiedy przypada szczyt kolejnej fali- najprawdopodobniej stanie się to pod koniec października bądź na początku listopada. Wiceminister podkreślił też, że na razie ciężko jest ocenić, ile zakażeń dziennie możemy wtedy odnotowywać.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W województwie mazowieckim liczba ta wyniosła 64. Co istotne, to fakt, że nie odnotowano żadnych zgonów z powodu COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c